Przejdź do głównej zawartości

Irysy !

Wzór na irysy z kramu podobał mi się odkąd pamiętam, zanim został wyszyty minęło parę lat, tak samo z przerwami go wyszywałam, jak to się mówi nabrał mocy urzędowej.
I w końcu nadszedł czas na oprawę, cieszę się tym bardziej że ozdobi duży pokój w moim rodzinnym mieszkaniu.
Trafi jako prezent urodzinowy do mojej kochanej mamy.

A tak irysy prezentują się w oprawie.Wymiary z ramą 38 cm / 33cm.


Pozdrawiam :)

Komentarze

 1. Piękny wzór i wykonanie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rewelacyjne haft, bardzo mi się podobają twoje irysy z ramką tworzy piękną całość

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny, cudnie się prezentuje:)
  Gratuluję ukończenia:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cóż tu więcej dodać ?? Przecudnej urody haft :)
  Nie pamiętam tego wzoru ...

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam irysy, a ten haft został przepięknie zaprojektowany i wspaniale wykonany, oprawa to wisienka na torcie! Gratuluję, efekt fantastyczny!

  OdpowiedzUsuń
 6. Finał zapiera dech. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne. Dodatkowo te kontury robia dodatkową robotę. Bez nich nie było takiego fajnego "wow"!

  OdpowiedzUsuń
 8. Przepiękne kolory. Te zielenie i fiolety tak fajnie się uzupełniają. gratuluję ukończenia i oprawy!

  OdpowiedzUsuń
 9. wow! ale cudowny obraz, jestem pod wrażeniem !
  theprimitivemoon.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Za wszystkie komentarze bardzo dziękuję.

Popularne posty z tego bloga

Polskie czasopisma robótkowe.

Chciałabym poruszyć pewien temat jakim są polskie czasopisma robótkowe. Od niedawna zastanawiałam się dlaczego nasze czasopisma  dość często są ubogie w porównaniu do zagranicznych. W sumie odpowiedż jest łatwa i samo nasuwająca się na myśl:
- złe myślenie handlowców,,brak zainteresowania rękodziełem"
- mała dostępność tych gazetek na rynku, czy zła ekspozycja przez handlowców(wyłożenie na dolnych półkach, zasłanianie innymi tytułami)
- brak reklamy
itp...
Popyt napędza podaż, niby prosta zasada a tak wiele tłumaczy. Mamy tu wyjaśnienie jeśli będzie mała sprzedaż  prasy o tej tematyce, nie będziemy wspierać Polskich produktów, to i nie będziemy ich mieć.

Sama pracuję w sprzedaży prasy i wiem że jeśli jakaś gazetka ukaże się w reklamie w tv praktycznie nakład zejdzie do zera. Niestety niektóre wydawnictwa na to nie stać. Rozumiem to bardzo dobrze, bo jeśli np nakład nawet w połowie się nie sprzeda. czasem z prostej przyczyny jak złe ułożenie na półce lub niekiedy i dość często spo…

Chusta Klaziena i kolorowa nina.

Witajcie. W ostatnim czasie powstały dwie chusty, obie na szydełku, i obie dla świetnych kobietek. Kasia wybrała wzór i włóczkę i powstała super jesienna klaziena. Około 3 tygodnie dziergania 1500 m liliopi. 
Dla siostrzenicy powstała nina z 3 nitkowego kokonka 1000 m.
Pozdrawiam.

Cukierkowy Virus.

Witajcie kochani.Dopadła i mnie choroba chustowo szydełkowa, te kolorowe włóczki mają w sobie moc przyciągania. W kokonkach wciąż pojawiają się nowości, gdyby tylko czas i portfel na to pozwoliły to codziennie chodziłabym w nowej chuście. Niestety w życiu trzeba wybrać, tak i tu wybór jest trudny, bo w kokonkach wybór jest niesamowicie wielki. To przeszło ponad 1000 różnokolorowych motków.Wybór kolorów tej chusty dokonała przyszła szwagierka Monika, ponieważ dla niej jest ta chusta.Przeszło prawie rok nie robiłam na szydełku, więc trochę bałam się rzucić na trudniejszy wzór, dlatego wybór padł na już wykonywanego Virusa.Chusta powstała w dwa tygodnie z motka 3 nitkowego o długości 1100 m. Skład tej włóczki to pół na pół bawełna z akrylem, chusta na sezon wiosenno jesienny. Myślę że taki dodatek wzbogaci każdą kobiecą garderobę.


Wzór tak jak już wspomniałam jest bardzo prosty składa się z 11 początkowych rzędów, a potem tylko powtarzamy ostatnie 4. Więc jest bardzo powtarzalny i łatwy do…