Przejdź do głównej zawartości
Chusty pochłonęły mnie do reszty, ukończę jedną i już na jej miejsce wskakuje następna.
Szydełkowanie bardzo potrafi wciągnąć, zawsze znajdzie się chwila, żeby choć rządek zrobić. 
Na różnych grupach szydełkowych są dostępne darmowe wzory, z których najczęściej korzystam. Jednak czasem zdarza mi się zakupić. 
Tak było z Allyaną, chodziła za mną chyba z pół roku, chciałam ją wykonać z motka merino, aby posłużyła na zimę.
Powstała z 1500 m motka merino/akryl od kokonki.pl. Ten sklep polecam z całego serca, moje wszystkie chusty powstały właśnie z kokonków.
Chusta powstawała w tzw międzyczasie, około 2 miesięcy. Wzór średnio trudny, było trochę prucia:)Obecnie na szydełko wskoczyła Alexis.


Pozdrawiam i zapraszam do śledzenia mnie na instagramie

Komentarze

  1. Coś pięknego! Chciałabym umieć takie robić, jestem zachwycona Twoimi chustami.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Za wszystkie komentarze bardzo dziękuję.

Popularne posty z tego bloga

Irysy !

Wzór na irysy z kramu podobał mi się odkąd pamiętam, zanim został wyszyty minęło parę lat, tak samo z przerwami go wyszywałam, jak to się mówi nabrał mocy urzędowej. I w końcu nadszedł czas na oprawę, cieszę się tym bardziej że ozdobi duży pokój w moim rodzinnym mieszkaniu. Trafi jako prezent urodzinowy do mojej kochanej mamy. A tak irysy prezentują się w oprawie. Wymiary z ramą 38 cm / 33cm. Pozdrawiam :)

Szaro fioletowa chusta.

Witajcie. Żeby szewc bez butów nie chodził, więc zrobiłam i dla siebie. Ostatnio mój uwielbiany szary kolor w zestawieniu z wci ą ż lubianym fioletem, pięknie się zgrały moje ukochane kolory. Już drugi raz szydełkowałam z wzoru, który oficjalnie został usunięty, ponieważ był przeróbka wzoru sis love. Ja go lubię, jest w miarę prosty i efektowny. Trochę danych technicznych : Kokonek 1200 m , wykorzystany praktycznie do końca, szydełko 3 mm koraliki i metka rozmiar chusty :153 cm/70cm Pozdrawiam.

Cukierkowy Virus.

Witajcie kochani. Dopadła i mnie choroba chustowo szydełkowa, te kolorowe włóczki maj ą w sobie moc przyci ągania.  W kokonkach wci ąż pojawiaj ą się nowości, gdyby tylko czas i portfel na to pozwoliły to codziennie chodziłabym w nowej chuście. Niestety w życiu trzeba wybrać, tak i tu wybór jest trudny, bo w kokonkach wybór jest niesamowicie wielki. To przeszło ponad 1000 różnokolorowych motków. Wybór kolorów tej chusty dokonała przyszła szwagierka Monika, ponieważ dla niej jest ta chusta. Przeszło prawie rok nie robiłam na szydełku, więc trochę bałam się rzucić na trudniejszy wzór, dlatego wybór padł na już wykonywanego Virusa. Chusta powstała w dwa tygodnie z motka 3 nitkowego o długości 1100 m. Skład tej włóczki to pół na pół bawełna z akrylem, chusta na sezon wiosenno jesienny. Myślę że taki dodatek wzbogaci każd ą kobiec ą garderobę. Wzór tak jak już wspomniałam jest bardzo prosty składa się z 11 pocz ą tkowych rzędów, a potem tylko powtarzamy ostatnie 4. Więc jest b