Przejdź do głównej zawartości

Szyję!

  Przeglądając blogi trafiłam pewnego dnia na blog Anity , zainspirowała mnie , a że moja maszyna domaga się w końcu użycia wyciągnęłam ją i zaczęłam.

  Materiał kupiłam na odzieży używanej za przysłowiową złotówkę, starsza zasłona z dobrego materiału i podobał mi się wzór róży na niej. Niewiedziałam na co materiał ten przeznaczyć, jak zawsze tysiąc pomysłów, może torebka - tu był problem ciężko znaleźć jakiś sensowny wykrój, więc stanęło na pokrowcu na maszynę do szycia. W szyciu wciąż jestem początkująca, jest wiele jeszcze do nauczenia, ale jak to mówią chcieć to móc. Wpierw zrobiłam wykrój, wykroiłam i zaczęłam, zszyłam materiał z ociepliną, chciałam już pikować a się okazało że nici brakło, więc z dalszym szyciem poczekam pewnie do poniedziałku.
Mam pewną prośbę może któraś z Was ma jakiś ciekawy wykrój na torebkę i może się podzielić.


Miłego dnia!!!

Komentarze

 1. świetna dseń na tej tkaninie!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzielę się tym, co nie moje - ale tu znajdziesz wiele instrukcji szycia torebek - może Cię zainteresują http://szyjemy-po-godzinach.pl/viewforum.php?f=69&sid=cf40851426d995dae78c22071b1c2e8f

  Pozdrawiam, Lucyna

  OdpowiedzUsuń
 3. Lucynko wielkie dzięki masa pomysłów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cieszę się, że się przydało. Mnie też się tam bardzo podoba - jak ja żałuję, że nie mam pojęcia o szyciu. A tak fascynuje mnie ten świat... Ale przynajmniej pooglądam coś ciekawego - tak jak u Ciebie!
  Lucyna

  OdpowiedzUsuń
 5. Pokrowiec na maszynę to świetny pomysł, ja też o tym ostatnio myślałam, bo plastikowa obudowa jakoś tak smętna jest.Chętnie więc zobaczę Twój pomysł.Pozdrawiam .

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Za wszystkie komentarze bardzo dziękuję.

Popularne posty z tego bloga

Irysy !

Wzór na irysy z kramu podobał mi się odkąd pamiętam, zanim został wyszyty minęło parę lat, tak samo z przerwami go wyszywałam, jak to się mówi nabrał mocy urzędowej.
I w końcu nadszedł czas na oprawę, cieszę się tym bardziej że ozdobi duży pokój w moim rodzinnym mieszkaniu.
Trafi jako prezent urodzinowy do mojej kochanej mamy.

A tak irysy prezentują się w oprawie.Wymiary z ramą 38 cm / 33cm.

Pozdrawiam :)

Polskie czasopisma robótkowe.

Chciałabym poruszyć pewien temat jakim są polskie czasopisma robótkowe. Od niedawna zastanawiałam się dlaczego nasze czasopisma  dość często są ubogie w porównaniu do zagranicznych. W sumie odpowiedż jest łatwa i samo nasuwająca się na myśl:
- złe myślenie handlowców,,brak zainteresowania rękodziełem"
- mała dostępność tych gazetek na rynku, czy zła ekspozycja przez handlowców(wyłożenie na dolnych półkach, zasłanianie innymi tytułami)
- brak reklamy
itp...
Popyt napędza podaż, niby prosta zasada a tak wiele tłumaczy. Mamy tu wyjaśnienie jeśli będzie mała sprzedaż  prasy o tej tematyce, nie będziemy wspierać Polskich produktów, to i nie będziemy ich mieć.

Sama pracuję w sprzedaży prasy i wiem że jeśli jakaś gazetka ukaże się w reklamie w tv praktycznie nakład zejdzie do zera. Niestety niektóre wydawnictwa na to nie stać. Rozumiem to bardzo dobrze, bo jeśli np nakład nawet w połowie się nie sprzeda. czasem z prostej przyczyny jak złe ułożenie na półce lub niekiedy i dość często spo…

Chusta Virus.

Witajcie.
W ostatnich dniach mamy polską złotą jesień, co bardzo mnie cieszy, w końcu udało się obfocić ostatnie udziergi. Już we wrześniu przygotowałam dwie szydełkowe chusty. Powstały bardziej z potrzeby serca i duszy, nie mogłam ich nie mieć. Tak się naoglądałam chust szydełkowych i pięknych włóczek, że zapragnęłam takie stworzyć dla siebie. Myślę, że na tych dwóch nie zaprzestanę. Teraz na drutach powstaje ciepły otulacz jesienno zimowy.Wzór to słynny Virus, naprawdę wciąga.  Bardzo przyjemnie się ją robiło, już przy 3 okrążeniu wzór umiałam na pamięć, więc chusta szybciej powstała bez patrzenia co chwila na wzór.
Włóczka to Angora Gold w 100g jest 500m. Bardzo wydajna, na niebieską chustę zużyłam około 1 i 1/5 motka. Chusta w brązach została zrobiona z jednego motka.Pozdrawiam.