Przejdź do głównej zawartości

Chusta Klaziena i kolorowa nina.

Witajcie.
W ostatnim czasie powstały dwie chusty, obie na szydełku, i obie dla świetnych kobietek.
Kasia wybrała wzór i włóczkę i powstała super jesienna klaziena.
Około 3 tygodnie dziergania 1500 m liliopi. 

Dla siostrzenicy powstała nina z 3 nitkowego kokonka 1000 m.

Pozdrawiam.

Komentarze

 1. Piękne chusty, szczególnie ta 1 wpadła mi w oko.

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczne chusty!! Pierwsza bardziej mi wpadła w oko ale jeśli druga dla tej uroczej damy to kolorki jak najbardziej:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Obie przepiękne. Te kolory są zachwycające

  OdpowiedzUsuń
 4. Proszę podać, jaki to jest kolor liliopi, bo już nie mam siły szukać, pls:) Przepiekna chusta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. niestety na chwilę obecną nie ma go w sprzedaży

   Usuń

Publikowanie komentarza

Za wszystkie komentarze bardzo dziękuję.

Popularne posty z tego bloga

Polskie czasopisma robótkowe.

Chciałabym poruszyć pewien temat jakim są polskie czasopisma robótkowe. Od niedawna zastanawiałam się dlaczego nasze czasopisma  dość często są ubogie w porównaniu do zagranicznych. W sumie odpowiedż jest łatwa i samo nasuwająca się na myśl:
- złe myślenie handlowców,,brak zainteresowania rękodziełem"
- mała dostępność tych gazetek na rynku, czy zła ekspozycja przez handlowców(wyłożenie na dolnych półkach, zasłanianie innymi tytułami)
- brak reklamy
itp...
Popyt napędza podaż, niby prosta zasada a tak wiele tłumaczy. Mamy tu wyjaśnienie jeśli będzie mała sprzedaż  prasy o tej tematyce, nie będziemy wspierać Polskich produktów, to i nie będziemy ich mieć.

Sama pracuję w sprzedaży prasy i wiem że jeśli jakaś gazetka ukaże się w reklamie w tv praktycznie nakład zejdzie do zera. Niestety niektóre wydawnictwa na to nie stać. Rozumiem to bardzo dobrze, bo jeśli np nakład nawet w połowie się nie sprzeda. czasem z prostej przyczyny jak złe ułożenie na półce lub niekiedy i dość często spo…

Cukierkowy Virus.

Witajcie kochani.Dopadła i mnie choroba chustowo szydełkowa, te kolorowe włóczki mają w sobie moc przyciągania. W kokonkach wciąż pojawiają się nowości, gdyby tylko czas i portfel na to pozwoliły to codziennie chodziłabym w nowej chuście. Niestety w życiu trzeba wybrać, tak i tu wybór jest trudny, bo w kokonkach wybór jest niesamowicie wielki. To przeszło ponad 1000 różnokolorowych motków.Wybór kolorów tej chusty dokonała przyszła szwagierka Monika, ponieważ dla niej jest ta chusta.Przeszło prawie rok nie robiłam na szydełku, więc trochę bałam się rzucić na trudniejszy wzór, dlatego wybór padł na już wykonywanego Virusa.Chusta powstała w dwa tygodnie z motka 3 nitkowego o długości 1100 m. Skład tej włóczki to pół na pół bawełna z akrylem, chusta na sezon wiosenno jesienny. Myślę że taki dodatek wzbogaci każdą kobiecą garderobę.


Wzór tak jak już wspomniałam jest bardzo prosty składa się z 11 początkowych rzędów, a potem tylko powtarzamy ostatnie 4. Więc jest bardzo powtarzalny i łatwy do…